Több szempontból is szokatlan sajtótájékoztatóra hívta a média képviselőit a Budapesti Operettszínház. A már szinte csak napok múlva – 2025. április 11-én – bemutatásra kerülő Hófehérke, Kocsák Tibor és ifj. Harangozó Gyula alkotása a színházban hosszú ideje nagy sikerrel futó Diótörőhöz hasonlóan egész estés balett-előadás, mely azonban nem kötődik ünnepkörhöz, az év bármely szakában bevonzza majd a nézőket.
A meghívás egy olyan helyszínre szólt, ahova „külsősök” csak ritkán jutnak el: az Operettszínház balett-termébe. A kuriózum öröméből némiképp levont ugyan az a tény, hogy az előadásból kapott ízelítő idejére a meghívottak egy galériára kényszerültek, mely szögből a balett fotózása nem éppen szerencsés, de teljesen érthető, hogy a tánchoz szükség van helyre, s így is betekintést kaphattunk a darabon kívül a színház egy olyan szegletébe is, ahova eddig még nem.
Ahogy ifj. Harangozó Gyula elárulta, hogy a darab alapját a Disney-rajzfilm adta, mely bár az eredeti(nek elfogadott) Grimm mesétől itt-ott jelentősen különbözik, a világ nagy részének mégis ez jelenti „a” Hófehérkét. A mesevilág statikus környezetét Erkel László Kentaur teremtette meg, az általa megálmodott díszlet egyelőre makett formájában volt látható, de szépsége és monumentalitása így is megmutatkozott.
A sajnálatosan távol lévő Kocsák Tibor által komponált zenének és az azt eltáncoló művészeknek igazán gyönyörű, (rajz)film-szerű keretet adnak ezek az alkotások.
Ifj. Harangozó Gyula röviden bemutatta a darab életútját a 2004-es, Erkel Színházi bemutatótól kezdve az összes külföldi bemutatón át egészen 2025-ig, amikor is az Operettszínházban találkozhat a gyermek- és felnőttközönség a mese szereplőivel. Hosszan méltatta a Színház táncművészeit, jelezve, hogy ebben az előadásban a balettkar mellett több szerepben, jelentős létszámban a Színház Musical Együttese is színre lép, s felhívta a figyelmet az ő meghatározó munkájukra, kiemelkedő tehetségükre is.
Ahogyan táncra perdült maga a koreográfus is, bemutatva, hogy egy táncos mindig táncos marad – tánclépésekkel illusztrálta a zeneszerzés és a közös munka menetét Kocsák Tiborral. E pillanatban különösen fájó volt a zeneszerző jelenlétének hiánya, hisz ha az egyébként is meglepő és figyelemre méltó jelenet egy pas de deux-vel zárul, az felülmúlhatatlanná tette volna az eseményt…
Különlegességből ezután sem volt hiány, a sajtó képviselőinek tartott fogadás "étlapján" forró fahéjas almalé és cukrozott alma is helyet kapott, melybe a bátrabbak bele is haraptak – jelen ismereteink alapján egyik almát sem a gonosz mostoha csempészte oda, minden almafogyasztó életben van.
Kocsák Tibor és ifj. Harangozó Gyula Hófehérke című balettje 2025. április 11-én 19 órától látható a Budapesti Operettszínház színpadán.