Bársony Bálint és zenész társai Ősapáink útján címmel dupla telt házas, varázslatos koncerteket adtak október 21-én a Budapesti Operettszínházban.
Az Artisjus-, Erkel Ferenc- és Fonogram-díjas szaxofonos, zenész pályájának 25., az általa alapított Magyar Rhapsody Projektnek pedig 10. évfordulóját ünnepelte. A 16 órakor kezdődő program jótékonysági koncert volt, aminek fiatal közönsége a Nemzeti Művelődési Intézet közreműködésével került kiválasztásra. Az NMI az ország legtehetségesebb fiatal hangszeres diákjait koordinálta, hogy eljussanak a programra, az Ökumenikus Segélyszervezet pedig az árvízi védelemben részt vett önkénteseket, illetve a rászorulókat segítette a koncert megtekintésében. Bársony Bálint számára hosszú évek óta kiemelten fontos a jótékonyság, az elesettek, valamint szerényebb körülmények között élő embertársai segítése és támogatása, az ifjabb nézők pedig szűnni nem akaró tapsviharral fogadták a népszerű művész és barátai játékát.
A koncert telt házat vonzott, a közönség soraiban megjelent több főméltóság és 30 nagykövetfeleség is tiszteletét tette az előadáson. A revelatív erejű, kirobbanó sikerű koncert a zenészek virtuóz játékával varázslatos jubileumi örömzenévé vált, ami magában hordozta a spirituális elmélyülést, a beavatást az ősi magyar lélek és dallamvilág csodás világába, a közös képzeletbeli utazást a magyarok által bebarangolt területeken, de egyben igazi, hamisítatlan 21. századi, látványos showban is részesültek mindazok, akik jegyet váltottak az eseményre.
A zenekar tagjai - Elek Norbert, Rieger Attila, Máthe László, Tar Gergely ,Vendl Máté – mellett a jubileumi koncerten a hazai és nemzetközi zenei élet elismert és népszerű művészei is színpadra léptek: Csík János Kossuth-díjas népzenész, a Csík Zenekar alapítója, Abebe Dániel Bebe etióp-magyar származású énekes, zenész, Guessous Mesi marokkói-magyar származású énekesnő, valamint Erdal Salikoglu Isztambulban élő török énekmondó, műfordító, magyarságkutató.
Az est fényét emelték a lenyűgöző táncokkal: Tókos Attila, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes szólistája, Harangozó Gyula-díjas, érdemes művész; ifj. Zsuráfszky Zoltán, a Magyar Állami Népi Együttes Harangozó Gyula-díjas táncművésze, koreográfus, valamint partnereik, Paput Júlia és Faragó Lili táncművészek, valamint a Budapesti Operettszínház táncművészei, Adler Judit, Balázsfi Alexandra, Felkai Flóra és Török Fanni.